Registrace a instalace prohlížeče

Pro vstup do virtuálního výukového prostředí je třeba se registrovat do virtuálního světa Kitely.
Do Kitely se můžete zaregistrovat se svým Facebook účtem, s Twitter účtem nebo pomocí emailu a hesla. Kitely je svět otevřený všem ve věku alespoň 13 let, mladším je dovolen vstup pouze se souhlasem a pod dohledem rodičů či jiných zástupců.
Obsah v Kitely je rozdělen podle věku na tři kategorie: General, Moderate (vhodný pro uživatele ve věku 13+) a Adult (pro starší 18 let.)
Po registraci pomocí Facebooku vám bude vytvořen účet s vaším jménem a pohlavím uvedeným na FB, v ostatních typech registrace je nutné tyto informace vyplnit.

Postup registrace

Na webové stránce kitely.com klikněte na oranžové tlačítko Create new account, nebo odkaz Sign Up.

registrace1

Vyberte si způsob registrace.

registrace2

Při registraci s emailem vyplňte požadovaný formulář, použijte funkční emailovou adresu a potvrďte tlačítkem Create.

registrace3

Po ukončení registrace vám bude nabídnuta možnost stažení prohlížeče – programu, kterým budete do virtuálního světa vstupovat.

Instalace prohlížeče

Pro přístup do virtuálního světa můžete použít kterýkoli prohlížeč pro OpenSim světy. Kitely vám při registraci nabízí prohlížeč Firestorm. Ten si můžete stáhnout i samostatně. Je možné, že pro instalaci prohlížeče budete potřebovat práva administrátora k vašemu počítači.

Samostatná instalace Firestormu začíná výběrem operačního systému na stránkách Firestom prohlížeče.

Ke vstupu do Kitely potřebujete variantu For SL & OpenSim pro váš operační systém. Pokud nevíte, zda zvolit verzi 32bit nebo 64bit, nainstalujte si verzi 32bit.
Při instalaci věnujte pozornost výběru jazyka, ve kterém bude prohlížeč nainstalován. Prohlížeče nejsou překládány do češtiny, následující návody budou psány pro anglickou verzi prohlížeče Firestorm.