Základní komunikace

Komunikace ve virtuálním světě je možná písemnou a hlasovou formou.

Písemná komunikace

Nearby chat je komunikace s avatary, kteří se nacházejí na stejném místě jako vy.
Stiskněte Enter a začněte psát, nebo využijte pole Nearby Chat v levém dolním rohu prohlížeče. Pro odeslání napsaného textu stiskněte Enter
Ctrl+H otvírá okno s Nearby chatem, kde můžete vidět i historii toho, co ostatní okolo vás napsali.

Nearby chat je „slyšet“ do 20 metrů od avatara, vzdálenější avataři váš Nearby chat nebudou schopní číst.
Pro „křik“ na vzdálenost 100 metrů od avatara odešlete text zkratkou Ctrl+Enter místo prostého Enteru.

Soukromá komunikace mezi dvěma avatary se nazývá IM – Instant Message. Klikem pravého tlačítka myši na avatara ve vaší blízkosti otevřete koláčové menu, zde vyberte možnost IM a pošlete soukromou zprávu.

Hlasová komunikace

Voice je hlasová komunikace s avatary, ke které potřebujete mikrofon a sluchátka nebo reproduktory.

Než začnete mluvit, stiskněte tlačítko Speak na dolní liště nástrojů a držte ho po dobu mluvení. Zatržením tlačítka ho můžete používat jako přepínač a nemusíte ho v průběhu mluvení držet.
Nejpraktičtější způsob je mít nastavené tlačítko, které funguje jako přepínač, například prostřední tlačítko myši. Nastavení je popsáno v Základním nastavení Firestormu. Po prvním stisku tohoto zvoleného tlačítka budete ve virtuálním světě slyšet. Po druhém stisku přestanete být slyšet.

voice-avatar

Zejména ve větších skupinách je vhodné, abyste měli tímto způsobem Voice zapnutý jen v době, kdy mluvíte, protože pokud mluví více lidí zároveň, zvuk může být vzájemně rušen.

Voice lze použít i pro soukromý hovor, stejně jako IM. Po otevřením okna IM najdete v horní části ikonu telefonu, kterou můžete použít pro soukromý hovor. V době soukromého Voice hovoru jste odpojeni od veřejného Voice kanálu a neslyšíte hovořit ty, kteří jsou okolo vás. V průběhu tohoyo hovoru nevidíte zelené vlny nad avatarem.
Ukončením soukromého hovoru se přepnete zpět na veřejný Voice kanál.

voiceIM